Liberecký kraj podpoří mateřská centra, rozdělí dva miliony korun

9. 1. 2023 Liberecký kraj Sociální problematika

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 23. ledna do 10. února tohoto roku.

Liberecký kraj

„Díky tomuto programu podpoří kraj základní činnost mateřských center – komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a realizaci mezigeneračních programů i poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám,“ uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

O dotace mohou žádat mateřská a jinak nazývaná centra pro rodinu, jejichž činnost odpovídá účelu tohoto programu, nebo obce, církve a náboženské společnosti, které centra pro rodiny provozují. Dotace lze využít na úhradu nákladů, které souvisí se základními činnostmi mateřských center – například na nákup materiálu a služeb nebo na osobní náklady, které vzniknou v období od 1. ledna do 31. prosince letošního roku.