Konference samospráv přiblížila zásadní témata a důležité novinky

20. 2. 2023 Olomoucký kraj Regiony

Už devatenáctý ročník Konference samospráv se ve čtvrtek 16. února uskutečnil v Regionálním centru Olomouc. Zástupci kraje se na ní setkali se starostkami a starosty, aby probrali aktuální témata a vzájemnou spolupráci.

Olomoucký kraj

„Podobná setkání mají pro kraj velký význam – nejenže můžeme zástupcům měst a obcí předat důležité informace, ale zároveň od nich získáváme řadu podnětů, které se pak snažíme zapracovat do našich plánů, například do nastavení dotačních programů,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Na konferenci dorazilo téměř 170 zástupců místních samospráv. Náměstek hejtmana Michal Zácha zde představil novinky z oblasti krajské dopravy a sportu, radní Michal Obrusník přiblížil aktuální dotační politiku a jeho kolega Martin Šmída prezentoval projekt Odpady Olomouckého kraje.

Druhý blok prezentací otevřeli náměstci hejtmana Ivo Slavotínek a Dalibor Horák – starostům shrnuli oblast sociálních služeb a zdravotnictví. Vedoucí odboru strategického rozvoje Radek Dosoudil pak starosty a starostky seznámil s krajskými aktivitami v rámci regionálního rozvoje.

„Každý ze dvou bloků uzavíraly diskuse se zástupci měst a obcí. Bylo to příjemné pracovní setkání s milými lidmi. S mnohými starostkami a starosty jsme se viděli vzhledem k nedávným komunálním volbám poprvé,“ dodal hejtman Suchánek.

Konference samospráv pořádá Olomoucký kraj pravidelně už od roku 2005.