Automatické přepisy jednání: další krok k digitální obci

30. 8. 2023 TOXIN Veřejná správa online

Digitální nástroje prostupují samosprávami čím dál více. Kromě nástrojů, které zjednodušují občanům komunikaci s úřady, se osvědčují i nástroje pomáhající samotným úředníkům.

Jednou z činností, kterou má rád jen málokdo, jsou přepisy jednání rady a zastupitelstva. Pro správné fungování úřadu jsou však nezbytné. Tuto úlohu dnes v mnoha městech a obcích úspěšně přebrala aplikace toxinText, která převádí mluvené slovo na text. Za jejím vývojem stojí česká společnost TOXIN, která je na trhu deset let.

Digitální asistent pro zápisy z jednání

Aplikace funguje jednoduše. Po registraci a nabití kreditů stačí nahrát audio nebo video záznam, který chcete zpracovat, a systém vytvoří doslovný přepis ve formě textového souboru nebo titulků k videu. Ty je pak možné v systému libovolně upravovat a měnit i jejich načasování tak, aby do videa přesně seděly. Systém také automaticky vystaví fakturu na základě počtu zakoupených kreditů, kde jeden kredit odpovídá jedné minutě zpracování.

toxinText
toxinText

Mnoho měst a obcí již objevilo výhody, které tato aplikace přináší. Nejenže umožňuje efektivně přepisovat jednání zastupitelstev, která mohou trvat i několik hodin, ale navíc je plně přizpůsobený češtině a při přepisech dosahuje 98% přesnosti. Jeho využití přitom nekončí jen u zápisů z jednání. Titulky mohou být použity i pro informační a propagační videa měst, čímž se zvyšuje přístupnost informací třeba pro neslyšící občany.

Společnost TOXIN, která stojí za inovativním nástrojem toxinText, je významným hráčem na poli monitoringu médií a mediálních analýz. Tyto služby neposkytuje jen firmám či institucím, ale stále častěji také obcím a městům. Díky monitoringu a mediálním analýzám mají totiž pod palcem svůj mediální obraz a povědomí o veřejném mínění.

O krok blíže k digitalizaci

Pro příklad nemusíme chodit daleko. Když se zástupci jednoho města rozhodovali o nákupu nových autobusů, monitoring jim poskytl cenné informace o negativních zkušenostech jiného města s konkrétní značkou, díky čemuž se vyhnuli možným problémům.

S novým nástrojem toxinText představuje společnost TOXIN další významný krok směrem k digitalizaci měst a obcí. Díky přehlednému a efektivnímu přepisování zápisů z jednání a detailnímu pohledu na mediální obraz poskytuje komplexní řešení, které vede k větší transparentnosti a lepší komunikaci.

Pro bližší informace se můžete obrátit na společnost TOXIN, +420 777 706 476, office@toxin.cz.