Bezpečné prostředí pro obyvatele měst a obcí

31. 10. 2023 mmcité Ostatní

Společnost mmcité vyvíjí a vyrábí městský mobiliář. Dnes jej naleznete na všech kontinentech a nepřehlédnete ho téměř v žádném městě v Česku či na Slovensku. Bratislava je dynamicky měnící se slovenská metropole, ve které probíhá urbanistický rozvoj jednotlivých částí a obnova autobusových přístřešků. Cestující se díky mmcité skryjí pod kvalitní zastávky, navrženy a dodány v atypických řešeních pro generálního dodavatele stavby, společnost TSS Grade.

mmcité

Zajímavostí přístřešků je střecha s fotovoltaickými články, které jsou zalaminovány ve skleněných tabulích z kaleného skla. Touto kombinací vzniká bezpečnostní sklo, splňující nejvyšší požadavky na odolnost, která je ve veřejném prostoru klíčová.

Díky fotovoltaice se podařilo zajistit osvětlení přístřešků i v lokalitách bez elektrické energie, čímž se přístřešky pro obyvatelé Bratislavy staly ještě pohodlnější a bezpečnější. Tento moderní prvek může být také podnětem ke zvýšenému využívání městské hromadné dopravy.

Společnost mmcité nabízí tři druhy autobusových přístřešků, přičemž nejnovějším přírůstkem je Nubo. Přispívá ke zvýšené atraktivitě prostředí měst, ve kterých žijeme. Vyrábí se ve variantě se dvěma nebo čtyřmi ukotvenými nohama, ta je vhodná do oblastí s větší zátěží sněhu a větru. Oboustranná varianta nabízí úkryt cestujícím, kteří se vydávají různými směry. Jeho součástí je integrovaná lavička, přídavnými prvky jsou fotovoltaické panely, umístěné na střeše či USB porty určené k dobíjení baterií.