Den malých obcí v Olomouci

28. 3. 2024 DMO Události

Po pražském setkání starostek a starostů malých obcí se konala stejná konference pro moravské zastupitele v Olomouci v úterý 26. března. Téměř 350 účastníků diskutovalo problémy v obdobném programu za účasti představitelů vybraných resortů i zástupců firem a organizací, které nabízí své služby místní samosprávě (padesát firem).

Den malých obcí

Program i obsahová náplň vystoupení ministerstev odpovídala průběhu uvedeného pražského setkání, pouze personální zastoupení se mírně změnilo u resortu místního rozvoje, který zastupoval náměstek ministra Radim Sršeň a Simona Rulcová přednášela programy IROP. Ministerstvo vnitra prezentoval ředitel odboru veřejné správy, dozoru a kontroly Miroslav Veselý. Přednášející i vystoupení z resortů financí a životního prostředí zůstalo stejné jako v Praze – jejich rámcový přehled je v uvedeném odkazu a všechny prezentace jsou podrobně k dispozici zájemcům na adrese www.denmalychobci.cz.

Snímek z jednání 59. DMO v Olomouci
Snímek z jednání 59. DMO v Olomouci

Dny malých obcí se konají ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR, v Olomoci zastupoval místopředseda Pavel Drahovzal a členka předsednictva Olga Dočkalová, se Sdružením místních samospráv ČR, které zastupovala jeho předsedkyně Eliška Olšáková, poslankyně PS Parlamentu ČR. Spolek pro obnovu venkova ČR reprezentoval 1. míspopředseda Eduard Kavala.

Konferenci na Moravě podporuje Olomoucký kraj a účastníky pozdravil také olomoucký hejtman Josef Suchánek. V návaznosti na resort místního rozvoje hovořil na téma regionálního rozvoje kraje náměstek hejtmana Jan Šafařík a k odpadovému hospodaření radní Martin Šmída.

Hlavním cílem Dnů malých obcí je předání aktuálních informací z ministerstev a vzájemná výměna zkušeností. Vzhledem k tomu, že na jednotlivé body programu byly výše uvedeny odkazy, chceme nyní představit podrobněji partnery této významné konference.

Hlavní partneři

Bonita Group Service, s.r.o. vyrábí a dodává radost z pohybu a hry. Především jsou to dětská hřiště, venkovní posilovny (workout) a fitnes pro všechny generace. Novinkou jsou agility hřiště pro pejsky. Bonita realizovala pře 20 000 úspěšných projektů nejenom v Česku, ale po celém světě od Islandu až po Singapur. Ryze česká společnost vznikla v roce 2007 a stala se lídrem na českém trhu. Výrobky kladou na první místo bezpečnost a vyznačují se vysokou kvalitou, dlouhou životností a průběžnou inovací všech komponentů. Hřiště pro celou rodinu představil na konferenci obchodní ředitel firmy Tomáš Hruboš.

Vylosovaný představitel obce získává jeden z prvků pro dětské hřiště
Vylosovaný představitel obce získává jeden z prvků pro dětské hřiště

TEDOM, a.s. je česká strojírensko-energetická firma, která již od roku 1991 určuje trendy v oblasti kombinované výroby tepla i elektřiny. TEDOM projektuje a staví komplexní energetické systémy, ve kterých kombinuje kogenerační jednotky, fotovoltaické elektrárny a tepelná čerpadla s dalšími zdroji. Nabízí řešení od návrhu až po implementaci pro ty, kteří chtějí mít nezávislý a stabilní energetický mix, zvýšit svoji energetickou bezpečnost a zároveň snížit svoji uhlíkovou stopu.

Firemní prezentaci přednesla ředitelka udržitelné energetiky Ludmila Vozdecká.

Jak na udržitelnou energetiku v obcích
Jak na udržitelnou energetiku v obcích

Společnost Epson je globální technologický lídr, který poskytuje inovativní řešení pro kanceláře, domácnosti, obchodní podniky i průmyslové provozy a také samozřejmě pro obce a města. Epson nabízí široký sortiment produktů od inkoustových tiskáren, tiskových systémů a projektorů až po průmyslové roboty, chytré brýle a snímací systémy a využívá originální kompaktní, úsporné a vysoce přesné technologie.

Organizaci konference zabezpečuje společnost TRIADA, spol. s r. o., která patří k předním dodavatelům software (IS Munis) a služeb pro sféru veřejné správy ČR. Kromě této činnosti pořádá nejenom konference Den malých obcí a ISSS (největší svého druhu ve střední Evropě) a provozuje internetový portál Deník veřejné správy.

Podrobný katalog všech prezentujících se firem na konferenci naleznete na www.denmalychobci.cz.