Mezinárodní konference eBF porovná trendy ve využívání eAukcí v Evropě ve veřejném a firemním sektoru

13. 11. 2013 NAR Reforma veřejné správy

Ostrava – Významní hráči v oboru elektronických aukcí nabídnou na ostravské konferenci eBF srovnání trendů nakupování prostřednictvím eAukcí a dalších elektronických nástrojů ve veřejném sektoru i firmách jednotlivých zemí Evropské unie. Během tří dnů zhodnotí aktuální situaci i očekávaný vývoj nákupní specialisté světových koncernů jako RWE nebo Bayer Health Care, ale také zástupci českých a slovenských ministerstev, měst a firem.

Konference představí význam eAukcí jako neodmyslitelné součásti moderních nákupních technologií, jež šetří čas, výrazně snižují náklady a zároveň minimalizují možnost korupce. „Firmy, ministerstva i města si dlouhodobě budovaly nekorektní vztahy s dodavateli, které elektronický způsob nakupování narušuje,“ vysvětlil Milan Kaplan, prezident české i slovenské asociace APUeN (Asociace poskytovatelů a uživatelů elektronických nástrojů pro výběrová řízení a elektronické aukce) a ředitel společnosti NAR marketing, která je hlavním organizátorem setkání.

Konference se zúčastní na 260 šéfů nákupních týmů a specialistů na veřejné zakázky z mnoha evropských zemí, kteří eAukce ve svých firmách a městech již využívají nebo naopak chtějí začít používat. „Akce je jedinečným fórem tohoto typu pro výměnu informací o férovém nakupování. Nikde v Evropě se podobné setkání nekoná,“ dodal Kaplan.

Součástí konference, která proběhne od 13. do 15. listopadu v ostravském hotelu Imperial, je také předání Cen FSA (Fair Sourcing Awards – Ceny férového nákupu) zástupcům měst, firem a osobnostem, které se zasloužili o rozvoj elektronických aukcí. „Pravidelně oceňujeme ty, kteří jsou v této oblasti lídry nebo naopak nadějnými nováčky. Jejich příklady inspirují další,“ řekl Kaplan.

Vladislav Sobol